روش جراحی بینی گوشتی

روش جراحی بینی گوشتی

روش جراحی بینی گوشتی یکی از جراحی های رایج در جراحی زیبایی محسوب میشود . روش جراحی بینی گوشتی در ظاهر کمی ریسک دارد  و بیشتر افراد تصور می کنند که روش جراحی بینی گوشتی با موفقیت انجام نخواهد شد.

جراحی بینی گوشتی

 

بینی های گوشتی غضروف های نازک و پوست ضخیمی دارند در نتیجه با تکنیک های قدیمی تقریبا کار خاصی برای بینی های گوشتی انجام نمی شد.روش ها و تکنیک های  قدیمی بیشتر کاهنده بودند.اما امروزه با تکنیک های جدید، دستیابی به زیبایی برای بینی های گوشتی امکان پذیر شده است .

تفاوت

روش جراحی بینی گوشتی و استخوانی

در روش جراحی بینی گوشتی جزئیات بینی از زیر پوست به دلیل نازک بودن پوست قابل مشاهده هستند.همچنین در نیمه‌ی پایینی به دلیل نازک بودن پوست ،غضروف ها مستحکم و قوی هستند و افتادگی در نوک بینی کمتر دیده می شود .

تفاوت جراحی بینی گوشتی و استخوانی

اما در بینی های گوشتی به علت ضخیم بودن پوست جزئیات استخوانی و غضروفی قابل مشاهده نمی شوند و معمولا غضروف ها ضعیف و نازک هستند، به همین دلیل در این نوع بینی ها سر بینی پهن و افتاده است.

بینی های گوشتی بدلیل ظاهر پهن و بزرگی که دارند تاثیر منفی بروی چهره می گذارند، با جراحی زیبایی بینی می توان فرم زیبایی را در بینی متناسب با سایر اجزای صورت ایجاد کرد .

برای اینکه بتوان به نوک بینی دسترسی بهتری داشت روش جراحی بینی گوشتی به روش باز صورت می گیرد . در این روش جراحی بدلیل اینکه مهمترین جراح بینی در تهران  تسلط بیشتری بروی بینی دارد، نتایج بهتری را می توان انتظار داشت. با جراحی بینی به روش باز، جراح اصلاحات لازم را با دقت بالایی در بینی ایجاد می کند .

ویژگی بینی های گوشتی

یکی از ویژگی های بینی گوشتی پوست ضخیم بینی است که این ویژگی منجر می شود ظاهر بینی پهن و بزرگ بنظر برسد، علاوه بر پوست ضخیم، بینی های گوشتی غضروف ضعیفی دارند . در اولین نگاه بدلیل اینکه این نوع از بینی ها ظاهر بزرگ و پهنی دارند میتوان این نوع از بینی را تشخیص داد.

 نتایج روش جراحی بینی گوشتی

 

امروزه روش جراحی بینی گوشتی در اکثر موارد بدلیل اینکه غضروف ضعیفی دارند با تقویت غضروف همراه است به همین علت است که افتادگی بینی بعد از جراحی بینی های گوشتی مشاهده نمی شود .

نتایج جراحی بینی گوشتیافرادی که دارای بینی های گوشتی هستند باید انتظارات معقولی از جراحی زیبایی بینی خود داشته باشند، جراحی این نوع از بینی ها بدلیل اینکه غضروف مناسبی ندارند  کمی دشوار می باشد.

مزایای روش جراحی بینی گوشتی

بهبود ظاهر فرد

روش جراحی بینی گوشتی می تواند موجب بهبود ظاهر و ایجاد یک چهره ی زیبا و مناسب برای فرد شود .

افزایش اعتماد به نفس در افراد

زیبایی چهره، موجب احساس خوب درباره ی نحوه ی نگاه کردن دیگران به خود می شود ،این امر باعث افزایش اعتماد به نفس در شخص  می شود.

در این رابطه حتی ایجاد تغییرات کوچک نیز می تواند تغییرات زیادی را در شما به وجود آورد و به بهبود اعتماد به نفس در افراد، کمک فراوان میکند .

افزایش سلامتی

برخی اوقات تنها ظاهر گوشتی بینی موجبناراحتی در افراد نیست و ساختار بینی مشکلات تنفسی را به وجود آورده است. در روش جراحی بینی گوشتی علاوه بر زیبایی می تواند مشکلات تنفسی بیمار را نیزبرطرف کند .

توصیه های پزشک برای بینی های گوشتی

دکتر حیدری فوق تخصص جراحی پلاستیک بعد از روش جراحی بینی گوشتی ، توصیه هایی می کنند که شامل موارد زیر می باشد رعایت تمامی این توصیه در روند بهبودی می تواند بسیار تاثیر گذار باشد

بعد از روش جراحی بینی گوشتی همانند سایر جراحی ها تورم و کبودی به علت برش هایی ایجاد شده مشاهده می شود، استفاده از کمپرس یخ برای کاهش این تورمات و کبودی ها بسیار توصیه می شود.

تا حد ممکن مصرف مواد غذایی را کاهش دهید و تا جایی که ممکن است از غذاهای نرم و میکس شده در روزهای اولیه استفاده نمایید .

قطع مصرف سیگار و مشروبات الکل : مصرف سیگار و مشروبات الکلی از قبل از روش جراحی بینی گوشتی و بعد از آن باید تا مدتی قطع شود زیرا با مصرف سیگار و مشروبات الکلی اختلالات بسیاری در روند بهبودی ایجاد می شود .

ممکن است بعد از روش جراحی بینی گوشتی از چسب بینی بیشتر استفاده شود، زیرا در این نوع از بینی ها تورمات بیشتر مشاهده می شود . بعد از برداشتن چسب بینی، توصیه می شود شب ها از چسب بینی استفاده نمایید .

بعد از روش جراحی بینی گوشتی

پس ازجراحی بینی گوشتی حساسیت و تورم در بینی شما به وجود می آید ، اما این طبیعی است. ممکن است علائم شبیه عفونت شدید یا سینوس به وجود آید. این به دلیل تورم، خشکی خون، مخاط و پوسته پوسته شدن بینی شما میباشد .

بعد از جراحی بینی گوشتی

برای کمک به بینی و سینوسها به حالت طبیعی، پزشک ممکن است اسپری های بینی و اسپری های شور و روان کننده های آنتی بیوتیک تجویز کند.

بعد از  جراحی بینی گوشتی ، مراقبت از بینی و سینوس ها خیلی مهم میباشد تا به درستی آنها را درمان کنید و از زخم شدن جلوگیری کنید.

در بیشتر موارد، پزشک شما پانسمان موقت بینی را در داخل بینی  قرار خواهد داد تا از عبور دوباره  سینوس باز شود و مایع اضافی را در حالی که بافت خود را بهبود می بخشد، جذب کند.

نکاتی در مورد جراحی بینی گوشتی

پانسمان می تواند سینوس های شما را زودتر بعداز روش جراحی بینی گوشتی بهبود بخشد وکم کم بدن شما ظرف چند هفته جذب می شود.در اینجا چند پیشنهاد برای مراقبت از بینی و سینوس ها پس از روش جراحی بینی گوشتی وجود دارد:

  • سر خود را به سمت بالا نگه دارید تا به کاهش خونریزی و تورم پس از روش جراحی بینی گوشتی کمک کنید.
  • اگر مواد بسته بندی را در بینی خود دارید، اطمینان پیدا کنید که آنها در جای خود قرار دارند. اگر بسته شدن بینی مسدود شود، از طریق دهان نفس بکشید. بسته بندی یا اسپلیت ها را بردارید .
  • بعضی از خونریزی ها برای ۲ تا ۳ روز پس ازروش جراحی بینی گوشتی طبیعی است. اگر فکر می کنید خونریزی زیادی دارید، با پزشک خود تماس بگیرید .
  • حداقل یک هفته بعد از روش جراحی بینی گوشتی خود را تحت فشار قرار ندهید. انجام تمرینات سنگین و شدید انجام ندهید. این موجب افزایش احتمال خونریزی بینی می شود.
  • اگر مجبور باشید عطسه کنید، سعی کنید آن را با دهان خود باز انجام دهید.

 

دکتر حیدری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *